ANKAPARK ( Avrupa’nın En Büyük Tema Parkı ANKARA’da)

ankapark

BAŞKENT’İN KALBİ, HAYALLERİN ÖTESİNDEKİ PARK “WONDERLAND EURASİA” İLE ATACAK

-AVRUPA VE ASYA’NIN EN BÜYÜK TEMA PARKI WONDERLAND EURAİSA 20 MART’TA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILACAK

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMINA BAŞLANAN VE SONRASINDA İŞLETMESİ 29 YILLIĞINA ÖZEL BİR ŞİRKETE KİRALANAN 1 MİLYON 300 BİN METREKARELİK ALAN ÜZERİNE KURULU TEMA PARK’TA, YEME İÇME ALANLARI İLE 2 BİN 117 EĞLENCE ÜNİTESİ YER ALIYOR

-BAŞKENT’İN VE BÖLGENİN TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK WONDERLAND EURASİA HEM KIŞ HEM DE YAZLIK ALANLARIYLA YENİ BİR EĞLENCE ÇAĞI BAŞLATACAK

-GİRİŞ ÜCRETİ 25 TL OLACAK TEMA PARK’TA SADECE ÇOCUKLAR DEĞİL YETİŞKİNLER DE EĞLENECEK

-WONDERLAND EURASİA GENEL MÜDÜRÜ CEM UZAN, “YILLIK 5 MİLYON ZİYARETÇİYİ AĞIRLAMAYI HEDEFLİYORUZ” DEDİ

anka_330.jpg    Ülke ekonomisine ve Başkent turizmine büyük ivme kazandıracak Avrupa’nın en büyük Tema Parkı Ankapark, değişen yeni adıyla WONDERLAND EURASİA”nın hizmete girmesine sayılı günler kaldı.

Ankaralılar başta olma üzere tüm Türkiye’nin merak ve heyecanla beklediği Wonderland Eurasia, 20 Mart Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK KONUŞULAN PARK ‘ ANKAPARK ‘

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve sonrasında 29 yıllığına işletmesi GBM Ticaret & Çelik Ortak Girişim Grubu’na kiraya verilen Wonderland Eurasia’nın Genel Müdürü Cem Uzan, Türkiye’nin en çok konuşulan Tema Parkı’nın 1 milyon 300 bin metrekare alana kurulu olduğunu, eğlence ve kullanım alanlarıyla birlikte Türkiye, Avrupa ve Asya’nın da en büyük tematik parklarından biri olduğunu söyledi.

Wonderland Eurasia’nın, Türkiye’nin kalbi Başkent’te, Asya ve Avrupa’nın sentezi ve hayallerin ötesinde bir kompozisyon kurgusuyla hayata geçirildiğini ifade eden Uzan, yeme içme alanları, oyun çadırları, sinema salonları, dinozor ormanı ve müzesi, 14 adet dev Roller Costeri ile birbirinden farklı 2 bin 117 eğlence ünitesinin yer aldığını açıkladı.

EĞLENİRKEN ÖĞRETECEK PARK

Geniş bir hedef kitleye hitap eden Tema Parkın, 110 bin metrekare kapalı, 1 milyon 190 bin metrekare açık alanı ile yaz ve kış koşullarına uygun olarak hizmet vereceğinin altını çizen Uzan, şu bilgileri verdi:

“Parkın içinde yer alan tematik alanlar çocukların hem hayal dünyalarını geliştirirken hem de yalnızca eğlenmeyip aynı zamanda kişisel bilgi ve becerilerini geliştireceği eğitici ve öğretici oyun alanları ile de hizmet verecek. 15 bin metrekare alan üzerine kurulu yetişkin oyun alanı sayesinde yetişkinler de keyifli ve kaliteli zaman geçirebilecek.”

“HEDEF YILLIK 5 MİLYON ZİYARETÇİ”

Wonderland Eurasia’ya ilk yıl 5 milyon ziyaretçi getirmeyi hedeflediklerini sonraki yıllarda ise bu hedefi geçmeyi planladıklarını belirten Uzan, şöyle konuştu:

“Avrupa, Ortadoğu, Rusya ve Çin başta olmak üzere tüm dünyanın cazibe merkezi olmaya aday Tema Park’a ilk yıl için bu ülkelerden 300 bine yakın ziyaretçi beklemekteyiz. Günümüz teknolojilerinin en son örneklerinin kullanıldığı ve yeşil alanlarının bolluğuyla nefes alabileceğiniz Tema Park hem Başkent’e ve tüm Türkiye’ye değer katacak hem de 5 milyon turiste yapacağı ev sahipliğiyle iç ve dış turizme önemli katkısı olacak. Parkın hizmete girmesiyle birlikte ilk aşamada bin 400 kişiye istihdam yaratarak, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.”

HERKESE ÖZEL EĞLENCE 

Her yaştan ziyaretçinin ve ailelerin eğlenmesi ve hoşça vakit geçirebilmesi için hazırlanan eğlence ünitelerinin unutulmaz anılara da ev sahipliği yapacağına dikkat çeken Uzan, Wonderland Eurasia’nın nostalji kadar hayal dünyasına kaçışı, botanik çeşitliliği ile ayrıca özel ve ilginç bir dünyanın içinde yeni heyecanlar yaşatacağını vurguladı.

ANKARA’DA EĞLENCE ÇAĞI BAŞLIYOR ‘ Ankapark’

         Ankara’da bir ilk olacak yeni eğlence konseptinin fark yaratacağına inandığını ifade eden Uzan, “Ankara ile Avrasya’nın cazibe merkezi olmaya aday Ankapark’nın mottosu da parkın kendisi kadar iddialı olacak. ‘Eğlence Çağı Başlıyor’ konsepti ile adını tüm dünyaya duyuracak” dedi.

         Tema Park’ta ‘Çağlar Teması’ ile her bir bölge aynı zamanda şu farklı çağları da temsil edecek:

Tarih Öncesi

Taş Devri

Kadim Uygarlıklar

Şimdiki Zaman

Uzak Gelecek

Tufandan Sonra

Yeni Başlangıçlar

         ‘Ankapark’ı bir günde gezmenin neredeyse imkânsız olacağını belirten Uzan, “Bu doğrultuda yerli ve yabancı misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Crowne Plaza park bünyesine dahil edildi” dedi.

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

         Tema Park’a gelen misafirlerin güvenliğinin olmazsa olmazları olduğunu söyleyen Uzan, “Park içerisindeki tüm eğlence üniteleri, kendi alanında en iyi olan üreticilerden tedarik edilirken, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için de söz konusu ünitelerin periyodik olarak bakımları yapılacak. Rutin bakımlar kadar özel bakım ve kontroller titizlikle yürütülecek. Bu bizim kırmızı çizgimiz. Oyuncaklarımız İtalya, İsviçre, Almanya ve Çin’den gelen teknik ekipler tarafından kontrol edilirken, bu ekipler tarafından eğitilen elemanlarımıza da sertifikaları verilmiştir” bilgisini verdi.

ankapark

ÜNLÜ SANATÇILAR KONSER VERECEK

Ankapark’ nın açılışının ardından parkın kültürel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapacağını açıklayan Uzan, “23 Nisan-5 Mayıs arasında yerli ve yabancı çok ünlü sanatçılar tarafından konserler verilecek. Başkentliler kadar diğer illerden gelecek vatandaşlarımızın bu konserlerle oldukça keyifli zaman geçireceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Uzan, Ankapark’ ta konserlerin dışında özel günler başta olmak üzere show programlarından kortejlere, animasyonlardan tiyatrolara kadar birçok etkinliğin göz kamaştıracağına inandığını söyledi.    

13 SELÇUKLU KAPISI VE ULAŞIM

Ankapark Satış ve Pazarlama Müdürü Necip Fazıl Güldemir ise ziyaretçilerin, 35 metre yüksekliği ve 100 metre genişliğinde orjinaline uygun olarak inşa edilen 13 farklı Selçuklu Kapısı’ndan büyülü bir dünyaya giriş yapacaklarını anlattı.

Giriş ve çıkışlarda kullanılacak bu kapılar içinde kafe, mağaza ve hediyelik eşya dükkanlarının olduğunu belirten Güldemir, son derece büyük olan Tema Park’ta ulaşımı da düşündüklerini söyledi.

Park içinde 5 kilometrelik hat üzerinde dolaşacak 320 kişilik ve 4 vagondan oluşan nostaljik kara trenin hizmet vereceğini ifade eden Güldemir, bunun dışında 2 kilometre uzunluğunda bir Monoray bulunacağına dikkat çekti. Güldemir ayrıca sağlık hizmetleri, ambulans, itfaiye, mescit, bebek bakım odaları, wi-fi ve emanet-kayıp eşya ofisleri ile de misafirlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarının altını çizdi.

GİRİŞ 25 TL 

Tema Park’ın giriş ücretinin 25 TL olacağını belirten Güldemir, “Bu ücretin 5 TL’si giriş bileti olarak alınırken, 20 TL ise kredi olarak yüklenecek ve ziyaretçiler park içinde istedikleri eğlence ünitelerinde bunu kullanabilecekler” dedi.

Güldemir, Tema Park’ta yer alan dev roller coaster’lardan dinozor müzesine birbirinden ilginç eğlence üniteleri hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Türkiye’nin eğlencede rakipsiz projesi olacak ve toplamda 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda yerleşik olan Wonderland Eurasia’nın, 12 tematik bölümden oluşan 130 bin metrekare büyüklüğünde kapalı alanı mevcut. Dünyanın en fazla burguya (inversion) sahip Roller Coaster’ı olan ‘LightSpeed’, Türkiye’nin en yüksek bot kulesi olan Wind Riders, 75 metrelik dev kule ‘Abyssto the Underworld’, kategorisinde Avrupa’nın en büyüğü olan ve 50 metre yükselebilen Uçan Ada bunlardan sadece bir kaçı. Bunlarla da sınırlı değil tabi. 26 metrelik dev küre ekranı (Dünyanın ve Türkiye’nin üzerinde uçuş keyfi sunan) ‘Uçan Tiyatro’ başta olmak üzere açık ve kapalı toplamda 2 bin 117 eğlence ünitesi herkesi büyüleyecek.”

14 ROLLER COASTER BİR ARADA

Tema Park’ta 110 bin metrekare büyüklüğünde ve üzerinde çeşitli eğlence üniteleri bulunan havuz konseptinde,120 metre yüksekliğe kadar ulaşan, Suların Dansı (Water Dancing) ile büyüleyici bir görsel şölen misafirleri karşılayacak.

            “Dünyadaki ilklerden biri de bu parkta. 14 Roller Coaster bir arada yer alıyor. 900 metre ray uzunluğu olan ve 10 burgulu 35 metre yüksekliğe çıkan Roller Coaster, dünyadaki emsalleri içinde en iyiler sınıfında yer alıyor” diyen Güldemir, 10 bin metrekarelik altı grup farklı temanın yer aldığı dijital oyun alanında da yaklaşık 450 oyun ünitesinin bulunduğunu vurguladı.

          Misafirleri bir kanal üzerinde gezdirerek, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine ait kültürel ögeleri görsel bir şölen eşliğinde sunacak Wonderland Eurasia, eğlence anlayışına yeni bir boyut kazandırmanın yanında ülkenin cazibe merkezi haline de dönüşecek.

ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETEN PARK

Birçok alanda rakipsiz özelliklere sahip Tema Park aynı zamanda kendi enerjisini de kendi üretecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açık otopark alanına yerleştirilen güneş panelleri sayesinde neredeyse harcadığı kadar enerjiyi sağlayarak, tasarruf edecek.

Ziyaretçilerin Tema Park’ta yararlanacağı bir başka alan da 6 bin 800 araç kapasiteli otopark olacak. 12 ay boyunca açık olacak Tema Parkın yaz ve kış mevsimlerinde giriş ve çıkış saatleri de farklı olacak.

Detaylar için buraya tıklayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.