İSTANBUL’DA ÇOCUKLAR İLE MÜZE GEZİSİ

müze

Uçurtma Müzesi

rkiye’de ilk uçurtma müzesi özelliği taşıyan bu müze dünyanın dört bir yanından toplanan 2500’ün üzerinde parçadan oluşan bir uçurtma koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca 3 Yaş itibariyle, her yaştan ziyaretçinin katılabildiği, kendi uçurtmasını kendisinin yaptığı, gerektiğinde uçurtma eğitmenlerinin destek vererek uçurulabilir hale getirdiği uçurtma atölyelerinden oluşmaktadır. Ayrıca müzede bulunan Gülen Okumuş Uçurtma Kütüphanesinden de birçok kitaba ulaşabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, birçok ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulmuştur. Bu müzede uzay oyuncakları, tren oyuncakları gibi birçok oyuncak türü konusuna göre kendi diliyle anlatılmaktadır. Müze bir şair tarafından açılmış olması ve bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmış olması özelliği ile de dünyada bir ilki teşkil etmektedir. İstanbul Oyuncak Müzesi’nde çocukların aileleriyle birlikte geçirebilecekleri, kuşakları arası bütün aile üyelerinin keyifli zaman geçirebileceği bir mekandır.

Ayrıca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde her Pazar düzenli olarak çocukların aileleri ile birlikte katılabilecekleri etkinlikler planlanmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

Rahmi Koç Müzesi

Her yaştan ziyaretçiye hitap eden müzede Mustafa Kemal Atatürk’e (1881-1938)  ait birçok eşya yer almaktadır. Ayrıca Karayolu Ulaşımı, Demiryolu Ulaşımı, Denizcilik, Havacılık, Tipo Baskı Atölyesi, Makineler, İletişim, Bilimsel Aletler, Modeller ve Oyuncaklara yönelik birçok eser bulunmaktadır.

Müzede çocuklara yönelik birçok etkinlik ve atölyeler, gençlere yönelik projeler de planlanmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Hava Kuvvetleri Müzesi         

Tarihten bu yana gelmiş farklı milletlere ait birçok uçağın bulunduğu ve Türk Hava Kuvvetleri’nin bugüne dek kullandığı hava araçları, maket koleksiyonları, havacılıkta kullanılan araç ve gereçler, havacı şehitlerimizin elbiseleri bulunmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

One thought on “İSTANBUL’DA ÇOCUKLAR İLE MÜZE GEZİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.