Hakkımızda

BİZ KİMİZ?


Merhaba,

Bu sitede gezerken bu bilgiler kime ait, kimler tarafından yazılmakta diye düşünebilirsiniz. Bu konuda çok haklısınız. Çünkü bilgi bir okyanus ise hangi kaynaklardan beslendiği çok önemli. Çocuk Notası, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunu iki çocuk gelişimci tarafından planlanmış, hazırlanmış ve çocuk/ebeveynlerin kullanımı için yayınlanmaya başlanmıştır. Ebeveynler ve 0- 18 yaşındaki bütün bireyler için hazırlanmış bir sitedir.

Peki, Neden Çocuk Notası ?

Bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak her çocuğun bir birey ve özel olduğunu anlatmak önceliğimizdir. Bu nedenle ‘’nota’’ kelimesinin bizim için önemli olan bir anlam bulunmaktadır. Her notanın farklı ses çıkardığını biliyoruz hepsi kendine has sesi ile sahip olduğu adı ifade eder. Fakat notaları ard arda sıralarken bir bütünün, muhteşem bir sanatın kulaklarımızdaki pası silmesine tanık oluruz.

Çocukta böyle değil midir? Her çocuk kendine hastır. Her çocuğun kendine özgü bir dili, sesi vardır. Fakat gelişim alanları bir bütün olup çocuğun bu bütünlük içindeki uyumu muhteşem bir sanat eseridir.

Çocuk Notası’ da her çocuğun kendine ait sesini ifade eder.

AMACIMIZ

Çocuk Notası.com, 0-18 yaşındaki bütün bireylerin, ebeveynlerinin aklına gelebilecek her türlü soru için online bir iletişim sistemi kurmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitemizde ebeveyn tutumları, çocukla iletişim, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, çocukların akran ilişkileri, ergenlik dönemindeki gençlerin gelişimi gibi konulara yer verilecektir. Aynı zamanda Çocuk Gelişimciler tarafından belirlenen konular dahilinde yazılar paylaşılacaktır.

HEDEFİMİZ

Teknolojinin gelişmesiyle internet, tablet, telefon gibi teknolojik aletlerin kullanımının gün geçtikçe arttığını görmekteyiz. Gelecek nesillerin bu teknolojik aletleri boş zaman aktivesi ya da gelişim alanlarını olumsuz etkileyecek şekilde kullanmalarını değil, kitap, kütüphane, araştırma, bilim, gezi gibi kavramları kendilerine fayda sağlayacak aktif bir şekilde kullanmalarını hedefimizdir.

Beyza TOPRAK

[Çocuk Gelişimci-Danışman]

Merhaba. Ben Üsküdar üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun oldum.  Her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen bir ışık olduğuna inanan biriyim.  Çevremizdeki her çocuğun içindeki ışığı keşfedebilmek dileğiyle.

Sena ARMUTLU

[Çocuk Gelişimci-Eğitmen]

Merhaba. Ben Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun oldum. Bir çocuk saf ve temiz kalbini size uzattığında ona özenle bakın, sevin, okşayın çünkü sevgi dolu bir çocuk kalbi dünyanın en büyük hazinesidir.