İSTANBUL’DA ÇOCUKLAR İLE GEZİLEBİLECEK YERLER

istanbul

Vialand

Dünyanın dört bir yanından, herkes bu macera için sırada! Nefeskesen, Macerapereset, Viking, 360 ve Adalet Kulesi ile adrenalin, en üst seviyede Vialand’de yaşanıyor. Çocukların eğlenirken öğrenecekleri ve maceradan maceraya koşacakları, Sihirli Oda, Minik Kaşifler, Carton Network Sahnesi ve daha onlarca ünite ile çocuklar için eğlence Vialand’de. Bir Zamanlar İstanbul sokaklarında maziye bir bakış, Neşeli Çiftlik’te doğaya özlem, Safari Tüneli’nde macera dolu bir yolcuk, hepsi ve daha fazlasıyla aile boyu eğlence için Vialand’de.

Snowpark

İster tek başınıza ister sevdiklerinizle haftanın her günü gidebileceğiniz Snowpark’ta snowboard, kayak gibi kış sporları; snowtubing ve snowrafting gibi eğlenceli aktiviteler sizi bekliyor. Kar oyun ve yürüyüş alanları, asma köprüler, buz mağaraları şehir hayatında farklılık arayanlara yepyeni deneyimler yaşatıyor. Eğlence alanında 130 kişi, kayak ve snowboard pistlerinden ise 70 kişinin aynı anda yararlanabildiği Snowpark’ta, dileyenler kayak ve snowboard eğitimleri de alabiliyor. Kış sporlarına ait her türlü ekipmana sahip merkezde, istenilen kayak malzemesi anında temin edilebiliyor. Her mevsim, istedikleri anda kar keyfini yaşayabilmeleri için girişte ziyaretçilere soğuk havaya uygun bot, mont ve eldiven veriliyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Kelebek Çiftliği

Bulunan en eski kelebek fosilleri 50 milyon yıl öncesine aittir. Böylesine olağanüstü uzun bir zaman soylarını sürdürebilmelerine rağmen, son yıllarda yaşam alanlarında görünen daralma bu güzel canlıların birçok türünün geleceğini tehdit etmektedir.

Biz kelebek çiftliğimizi kurarken özellikle bu noktaya dikkat çekmek istedik. Doğal hayatın devamlılığı kelebek türlerinin azalmadan soylarını sürdürmeleri açısından çok önemli.. Kelebek serasındaki kelebekler doğal hayattan alınmış değiller.Sadece tüm dünyadaki çiftliklerde bulundurulmak üzere özel olarak üretilmekteler. Üretim yapılan köylerdeki yaşayanlar için de önemli bir gelir kaynağı oluşturuyorlar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

KidZania

KidZania, 4 -14 yaş arasındaki çocukların 65 aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği, tercih ettikleri 100’den fazla mesleği deneyimlediği, kendi kararlarını verip, özgürce hareket ettiği, yaratıcılığını kullandığı, arkadaşlar edindiği, ürettiği dünyanın ilk çocuklar ülkesidir. Çocuklar, yetişkinlerin dünyasına adım atarak farklı iş alanlarını tanıma, yetişkinlerin mesleklerini deneyimleme ve sorumluluk alma fırsatını yakalıyor. Seçtikleri meslekle ilgili her konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyorlar. Pilotlar uçak kullanıyor, gizli ajanlar sır perdelerini aralıyor, arkeologlar kazı yapıyor ve şefler birbirinden leziz yiyecekler hazırlıyor. Kısacası; çocuklar, KidZania’da gerçek dünyanın tadına bakıyor. 21. yüzyılın ön plana çıkan meslekleriyle tanışan çocuklar, bir diğer yandan da çevre, sürdürülebilirlik, finansal okuryazarlık, ekip çalışması, sorumluluk bilinci, özgüven gibi önemli kavramları öğreniyor ve geleceğe hazırlanıyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Forestanbul

Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı Forestanbul, İstanbul Şişli Vakfı & Saysu Türkiye işbirliği ile 2014 yılı sonunda misafirlerine kapılarını açmıştır.

65.000 m² alanı ile Türkiye’nin en büyük orman içi macera, dinlenme, etkinlik ve eğlence merkezi olan Forestanbul, hem zengin içeriği hem de işletme modeli ve profesyonelliği sayesinde ziyaretçilerine şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunmaktadır.

İstanbul’un en önemli eksiklerinden birisi olan açık alan etkinlik ihtiyacını karşılayıp her yaş grubundan insanların gün boyu kaliteli vakit geçirebileceği bir yer olarak hizmet veren macera şehri Forestanbul’da, bireysel misafirlerin yanı sıra gruplara ve şirketlere de çok alternatifli hizmetler sunulmakta, özel gün programları hazırlanmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Jurassic Land

istanbul

İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezinin bağımsız bir kanadında toplam on bin metrekareye kurulu Jurassic Land, 2011 yılı Eylül ayından itibaren hizmet vermektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak konumlandırılan, uluslar arası bir tasarımcının imzasını taşıyan dinozor tema parkı Jurassic Land, CNN Travel ve Four Seasons Magazine tarafından yapılan sıralamalarda dünyanın en iyileri sıralamalarında yerini almıştır.

Fantastik bir kurgu ile rehber eşliğinde eğitim ve eğlenceyi birleştiren, deneyimleyerek öğretme yöntemini benimseyen park, haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Minopolis Şehri

İstanbul’da  4-14 yaş arası çocuklar için tasarlanan farklı meslek gruplarını deneyimlemeleri için tasarlanan bir mekandır. Çocuklar için tasarlanan meslek grupları:

Tren İstasyonu, Banka, İnşaat ve Dekorasyon Merkezi, Diş Hastanesi, Moda Stüdyosu, Güzellik Salonu, Sanat Atölyesi, Polis Merkezi, Fotoğraf Stüdyosu, Hastane, Bilim Atölyesi, Temizlik Bölümü, Süt Çiftliği, Gazete Bölümü, İtfaiye İstasyonu, Süpermarket, Televizyon Stüdyosu, Üniversite, Deprem Simülasyon Merkezi, Pizza Dükkanı, Takı Tasarım Bölümü, Radyo Stüdyosu, Sürüş Pisti, Trafik Eğitim Merkezi, Otel, Balık Kraker Fabrikası, Kargo, Göz Hastanesi

Adres: Osmaniye Mahallesi, Çobançeşme Koşu Yolu Marmara Forum Garden No:3, 34568 Bakırköy/İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.