ÇOCUKLARINIZ İÇİN FARKLI BİR ETKİNLİK ARIYORSANIZ

kamp

Bütün anne/babalar havalar güzel olduğunda, evde veya alışveriş merkezlerinde zaman geçirmek yerine çocuklarıyla açık havada daha verimli zaman geçirmek ister. Zamanı doğada geçirmek isteyen, kamp deneyimi tatmak isteyenler için bu liste tam da size göre.


Kamp Dünyası

Çocukların ve gençlerin tatil dönemlerinde yorgunluklarını atmaları, tatillerini en iyi şekilde ve verimli geçirmeleri, öğrenmeleri ve eğlenmelerini amaçlayan Yaz Kampı ve Kayak / Snowboard Kampı olarak, okul dışı eğitim alanında hizmet vermektedir.

Hizmet verdiği kamplar:

Basketbol Kampı, Doğa Kampı, Futbol Kampı, Deniz Kampı, İngilizce Yaz Kampı, Yüzme kampı, Sörf Kampı, Ağustos Yaz Kampı, İngiltere Yaz Okulu, Kayak Kampı

Kamplar hakkında detaylı bilgi almak için BURADAN ulaşabilirsiniz.

CAMPWOLFTRACK

“TOPRAKLA BAĞ KURMAK” yalnızca çocuk için değil toprak için de yararlıdır. “Nature” (İngilizce’ de “doğa”) Latince’ de köken, kişilik, bünye gibi şeylerin yapısı anlamına gelen natura sözcüğünden, bunun da ötesinde doğmak anlamına gelen nasci sözcüğünden gelir. Doğa, hangi biçimde görünürse görünsün, bir çocuğa anne babasının dünyasından farklı, daha yaşlı ve daha büyük bir dünya sunar. Televizyondan farklı olarak, zamanı çalmak şöyle dursun, onu genişletir. Yıkıcı bir aile ortamında ya da çevrede yaşayan bir çocuk için şifa sunar. Çocuğa, üzerine kültürün hayal ürünlerini çizip yeniden yorumlayabileceği boş bir yaz-boz tahtası sunar. Tüm duyuların tam kullanımını teşvik ederek çocuğun yaratıcılığını destekler. Kendisine bir şans tanınan bir çocuk dünyanın karmaşasını kırlara götürecek, derelerde yıkayacak, ters yüz edecek ve ardından ne olduğuna bakacaktır. Doğa bir çocuğu korkutabilir de ama bu korku da bir amaca hizmet eder. Çocuk doğada özgürlük, hayal gücü için alan genişliği ve mahremiyet bulur, alçak gönüllü olmayı öğrenir. Biz çocukları öğrenmenin, gücün ve zorluklara meydan okumanın yeri olan yabanla yeniden buluşturuyoruz. Ondan bir daha kopmaması için çalışıyoruz. Hep aklımızda olsun doğada nesli tükenmekte olan tür “doğadaki çocuktur”.

 • Doğada Hayatta Kalma Teknikleri ( Survival )
 • Yüksek ip ve Engel Parkurları
 • Takım Oyunları
 • Bireysel Oyunlar
 • Temel Kampçılık Eğitimleri
 • Yüzme ve Su Oyunları
 • Okçuluk ve Ok-yay Yapımı
 • El Becerileri Oyunları

Kamplar hakkında detaylı bilgi almak için BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kamp Pozitif

Çocuk ve gençlerin “yaparak ve yaşayarak”, daha keyifli, daha kalıcı ve daha geliştirilebilir öğrenebildiklerine, öğrenirken eğlendiklerine, eğlenirken yeni arkadaşlıklar edinebildiklerine inanmış liderlerin bir araya gelerek ilk tohumlarını attıkları Kamp Pozitif&OutdoorAcademy hareketi, Netvizyon, Lider Yapı,Bünyamin Kuzu İç Mimarlık tarafından Ankara’da kurulmuş “eğitim”odaklı bir organizasyondur.

 

 • Babalar Çocuklar Kampı
 • Anneler Çocuklar Kampı
 • Ailem ve Ben Kampı
 • Takım Olma Eğitimleri
 • Beykoz Yaz Kampı
 • Doğa Kampları
 • Kış Kampları
 • Pony Kamp

Kamplar hakkında detaylı bilgi almak için BURADAN ulaşabilirsiniz.

Akut Doğada Yaşam

Geleceğimiz olan çocuklarımızın, afetler ve acil durumlar karşısında hazırlıklı olması, afetler karşısında dayanıklı bir toplumun temellerinin atılması, doğa ile içiçe yaşamanın verdiği farkındalık ile doğaya saygılı bir nesil yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

Kamplar hakkında detaylı bilgi almak için BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kampa Gidelim mi Baba?

KampaGidelimmibaba (KGB) Çocukların anne ve babalarına seslenişidir. Özgürce koşabileceğim, araba sesleri olmadan oynayabileceğim, plastik oyuncaklar dışında oyuncakların olduğu, yıldızları görebileceğim, kamp ateşi yakabileceğim bir çocukluk yaşamak istiyorum demesidir. Anne, baba’nın içindeki çocuğun seslenişidir. Amacımız zamanla birbirini çok iyi tanıyan “sıradışı sporlar” yapan dost grupları oluşturmaktır. Doğayı seven ve ona iyi bakan, onunla iyi anlaşan çocuklar yetiştirmek ve bunu yaparken de ailelerin birbirleri ile oluşturdukları sosyal ağlarda bilgileri ve tecrübeleri paylaşmalarını sağlamaktır. Çocuklar ailemizde doğaya en yakın en naturel bireylerdir. Aslında biz onları korkutmadığımız sürece onlar doğanın keşfinde bizden daha istekli ve cesaretlidir. Oğlumuz 1 yaşına geldiğinde sosyalleşmesi adına yuvalara göndermek istemiyorduk. Bunun yerine internet üzerinde uyun grupları kurmayı amaçlayan bir site kurduk. Benimleoynarmisinanne.com. KGB aslında bunun devamıdır.

Kamplar hakkında detaylı bilgi almak için BURADAN ulaşabilirsiniz.

One thought on “ÇOCUKLARINIZ İÇİN FARKLI BİR ETKİNLİK ARIYORSANIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.